Adım Adım Pratik Zarf Yapımı Resimli Anlatım

0 37

Adım Adım Pratik Zarf Yapımı, son dönemlerde öğrenciler başta olmak üzere eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek isteyenlerin ilgisindedir.

Evlerinde güzel bir şekilde vakit geçirmek isteyen birçok kişi çeşitli zarf hazırlamak, ahşap eşyalar yapmak ve origami sanatı gibi çeşitli aktivitelerden faydalanmak istemektedir. Özellikle çocukları ile birlikte eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek isteyen ebeveynler bu aktiviteleri tercih etmektedir. Sizlerde evinizdeki boş vaktinizi eğlenceli bir aktivite ile süslemek istiyorsanız, zarf yapımından faydalanabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Adım Adım Pratik Zarf Yapımı konusundan bahsedeceğiz.

Zarf Yapımı için Gerekli Malzemeler nelerdir ?

Zarf yapımı için çok fazla malzemeye ihtiyacımız yok.

  • Her evde bulunabilen malzemelerle kolaylıkla zarf yapabilirsiniz.
  • Bir A4 kağıdı,
  • Bir makas ve bir yapıştırıcı ihtiyacımızı görecektir.
  • Tabii zarfınızı daha renkli hale getirmek isterseniz desenli veya renkli kağıtlar kullanabilirsiniz ayrıca farklı çıkartmalar ile zarfınızı süsleyebilirsiniz.
  • Gerekli malzemeleri tamamladıktan sonra hadi şimdi zarf yapımına geçelim.

Zarf yapımı adım adım

Adım adım pratik zarf yapımı sizler için tercih edebileceğiniz en güzel aktiviteler arasında yer almaktadır. Uygulayacağınız bu zarflar ile birlikte pek çok kişiye özel bir şekilde paylaşmak istediklerinizi iletebilirsiniz. Zarflar genellikle mektup göndermek için kullanılsa da para koymak veya not koymak için de kullanılabilir. Peki bu zarfları pratik bir şekilde evde kağıttan kendiniz nasıl yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer cevabınız hayır ise hadi şimdi adım adım zarf yapımına geçelim.

Öncelikle kullanmak istediğiniz desenli veya normal A4 kağıdınızı hazırlayın.

a4 kağıdından zarf nasıl yapılır resimli anlatım

A4 kağıdınızı göz kararı, üst kısımda 3-4 santim dikdörtgen oluşacak şekilde yukarıya doğru katlayalım.

evde zarf yapımı

Bir sonraki adımımızda sol ve sağ kenarları yine göz kararı olacak şekilde yaklaşık 4 santim kadar ortaya doğru katlayalım.

a4 kağıttan zarf yapımı

Şimdi zarf yapımı için kat izlerini oluşturmuş olduk. Tüm katladıklarımızı açalım ve tekrar A4 kağıdımıza dönelim.

Şimdi aşağıdaki resimde göreceğiniz gri çizgiler bizim kat izlerimizi temsil ediyor. Kırmızı ile belirtilen yerler ise makas ile kesmemiz gereken yerler. Belirttiğim yerleri dikkatlice keselim ve bir sonraki adıma geçelim.

a4 kağıdı ile zarf yapımı

Belirtilen yerleri kestikten sonra sağ ve sol kenarları ortaya doğru katlıyoruz.

Katlandığımız kenarların üzerine birazcık yapıştırıcı sürüp yayalım.

kağıttan kalp zarf yapımı

Daha sonra alt tarafta bulunan dikdörtgen kısmı yapıştırıcı sürdüğünüz kenarları üzerine doğru kapatalım.

zarf nasıl yapılır kalpli

ve zarf yapımı için son olarak üst kısımda bulunan parçayı da aşağıya doğru katlıyoruz dilerseniz zarfınızı farklı çıkartmalarla süsleyebilirsiniz.

süslü zarf yapımı

Mektup zarfı yapımında elde ettiğimiz zarfın son görüntüsünü üst tarafta görebilirsiniz.

Bu yazımızda öylece kağıttan pratik dikdörtgen zarf yapımını öğrenmiş olduk bu tarz yazıları ve hobi fikirlerini sitemizde bulabilirsiniz. Hızlı, güzel ve pratik bir şekilde hazırlamış olduğunuz bu zarflar sizlerin özel anılar biriktirmenize yardımcı olacaktır. Hemen hazırlamış olduğunuz zarfınızın içerisine özel bir metin ve kuru bir gül yaprağı ekleyerek sevdiklerinize mektubunuzu ulaştırabilirsiniz.

Adım adım kağıttan zarf yapımı  konusu ile ilgili olarak edinmeniz gereken tüm bilgileri yukarıda sizlerle kısa ve öz bir şekilde paylaştık. A4 kağıdından zarf yapımı sizlerin eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesi için tercih edebileceğiniz en güzel aktiviteler arasında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra aileniz ile birlikte yapabileceğiniz ve aile bağlarınızı güçlendireceğiniz bir aktivite olduğunu da dile getirebiliriz.  Hazırlamış olduğunuz bu zarflar içerisine sevdiklerinize özel birçok yazıyı ve metni iletebilirsiniz. Sizlerde denemiş olduğunuz zarflarınızı yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.