Ahşap Kasalardan Kitaplık Yapımı

3 7.050

Bugün sizlerle ev dekorasyon ürünlerinin vazgeçilmezlerinden biri olan kitaplık yapmak istiyoruz. Ahşap kasalardan yapacağımız bu kitaplığımız hem çok şık hem de çok kullanışlı bir yapıya sahip olacak. Evde kitaplarımıza koyacak yer aramaya son veriyoruz. Hem de kitap dışında ufak tefek hobi eşyalarınızı da ahşaptan yapacağımız kitaplığımızda sergileyebilirsiniz.

Ahşap Kasalardan Kitaplık Gereken Malzemeler

 • 8 Adet Tahta Kasa
 • Boya (Sprey boya veya sürülebilir boya)
 • Keser
 • Vida
 • Vidalama için alet veya matkap
 • Yapıştırıcı

Ahşap Kasalardan Kitaplık Yapımı

Ahşaptan kitaplık yapımına başlarken öncelikle kasalarımızı üst üste koyarak istediğimiz şekle karar vermeliyiz.

 1. Ahşap kasalarımızın her birini tek tek kontrol ettikten ve nasıl bir kitaplık yapacağımıza karar verdikten sonra ahşap kitaplığımızın en can alıcı kısmı olan ahşap boyamaya geçebiliriz.
 2. Mümkün oldukça kullandığımız boyanın yanında vernik de kullanmaya özen göstermeliyiz. Çünkü vernik ahşap kitaplığımızın parlak ve daha canlı pürüzsüz gözükmesini sağlayacaktır.
 3. Evet boya ve vernik sürdüğümüz ahşap kasalarımızı başta belirlediğimiz şekle uygun hale getirip sırayla birbirine değen kısımlarına yapıştırıcımızı sürüp tutturuyoruz. Bu anlattığım aşamayı yukarıdaki resimlerden inceleyebilirsiniz.
 4. Devamında ise belirli bir süre bekledikten sonra matkap yardımıyla alttaki resimde belirtilen ahşap kasaların belirli noktalarından vidalama işlemini yapıyoruz.
 5. Vidalama işlemi de tamamlandığında artık harika bir ahşap kasadan kitaplığımız olmuş oluyor. Çiçek, pelüş oyuncaklar, taşlar gibi birçok süsleme gereciyle ahşap kasadan kitaplığınızı süsleyebilirsiniz.

Örneklerde yer aldığı gibi ister yan ister ise dik olarak ahşap kasalardan yaptığımız kitaplığınızı kullanabilirsiniz.

3 Yorum
 1. Samet

  Bende de bir sürü ahşap kasa mevcut . Bu şekilde değerlendirmeyi düşünüyordum. Gerçekten harika bir kitaplık olmuş elinize sağlık. Vernik de çok yakışmış. Çok pratik ve kullanışlı.

  1. Ömer Gündoğar

   Yorumunuz için teşekkür ediyorum 🙂 Elinizdeki kasaları değerlendirmek istemeniz gerçekten çok hoş. Umarım istediğiniz sonucu alırsınız.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.