Alışveriş İçin Hangi Ülkelere Gidilmelidir?

1 1

Hem tatil hem de gitmişken alışveriş yapmak isteyen tatilciler için birçok tatil ülkesi bulunmaktadır. Peki, alışveriş için hangi ülkelere gidilmelidir denildiğinde elektronik eşyalar konusunda ilk akla gelen Dubai oluyor. Birçok elektronik eşyayı Dubai’de son derece iyi fiyatlarla alabilirsiniz. Üstelik tatil için de oldukça uygun bir ülke. Tayland ve Singapur’da bir hayli hesaplı elektronik eşyalarda ancak buradaki ürünlerin Çin malı olma olasılığı daha yüksek tabi. Alırken fiyatı kadar kalitesine de dikkat ederseniz sıkıntı yaşamazsınız.

Gitmişken Bir de Alışverişe Çıkalım Diyenlere

Kıyafette alışveriş için hangi ülkelere gidilmelidir diye soranlara da diyebiliriz ki yine Dubai, Sri Lanka, Bangladeş ve Amerika Birleşik Devletleri. Sri Lanka aynı zamanda konaklama ve ülke içinde dolaşım konusunda da son derece ucuz bir ülke. Marka kıyafetler bu ülkelerde oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Tayland üretim kalitesi açısından tekstilde oldukça iyi bir ülkedir ve farklı tarzlarda kıyafetleri, gömlekleri ve birbirinden farklı baskılı tişörtleri oldukça ucuza satılmaktadır.

Vietnam’da ünlü ayakkabı markalarının son derece hesaplı satıldığı bir ülkedir. Hindistan’a yolunuz düşerse mutlaka kumaşlarına göz gezdirmelisiniz. Bulunmaz Hint kumaşlarından bulup bavulunuza tıkıştırmakta fayda var. Üstelik Hindistan’ın yerel kıyafetlerle kullandıkları sareler de gardıroplarınızda fark yaratabilir.

Hanımların en çok sevdiği alışveriş türü takı alışverişleri oluyor. Takı konusunda yine Sri Lanka son derece uygundur. Özellikle safir taşından yapılan kolyeler hanımları adeta büyülüyor. Boncuk takılarda ise Yunan Adaları en güzel seçim oluyor. Rengârenk görüntüleriyle insanlara muhteşem renk şölenleri sunan takılar Türkiye’ye göre oldukça hesaplı kalıyor.

Değerli takılar alıyorsanız mutlaka Uluslararası geçerlilik sertifikası almayı unutmayın. Uzak doğu ülkeleri ve Hindistan’da da etnik takılar çok ucuza satılmaktadır. Bu etnik takılar hem tatil anısı olarak hem de farklı kullanım olarak sizi cezbedecektir.

1 Yorum var
  1. Nesha

    Vietnamda ayakkabının ucuz olduğunu bilmiyordum. Abd’den nike ve adidasın eşofmanlarının 5 dolara getirildiğini duymuştum ben de doğru mu bilmiyorum.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.