Amigurumi Nedir? Nasıl Yapılır?

0 71

Amigurumi Nedir? Nasıl Yapılır? Sorusu boş vakitlerini evlerinde iyi bir şekilde değerlendirmek isteyenlerin araştırdığı bir konudur.

Günümüzde birçok kişi çeşitli tasarımlar yapıp bunları satarak para kazanmaya çalışmaktadır. Bunun yanı sıra aynı zamanda kendileri için süs eşyası üretimi gerçekleştirmektedir. Üretilen bu eşyalardan bir tanesi  ve ön plana çıkanı ise amigurumilerdir. Gerek tasarımları gerekse hoş görüntüsü ile birlikte pek çok kişiyi etkilediğini dile getirebiliriz. Aynı zamanda son dönemlerde sosyal medya üzerinden satışının yapılarak oldukça güzel kazançların elde edildiğini de dile getirmek mümkündür. Sizlerde amigurumi konusunda araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylarına ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Amigurumi Nedir? Nasıl Yapılır? Sorusunu cevaplandırarak detayları hakkında bilgi  vermeye çalışacağız.

Amigurumi Nedir? Nasıl Yapılır?

Amigurumi Nedir? Nasıl Yapılır? Sorusu son dönemlerde ev hanımları başta olmak üzere birçok kişinin araştırmış olduğu konular arasında yer almaktadır. Pek çok kişiye yabancı gelse de amigurimilerin oldukça hoş tasarımlara sahip olduğunu ve satış endeksininde gün geçtikçe yükseldiğini dile getirebiliriz. Peki, bu amigurumiler nelerdir? Nasıl Yapılır? Gelin, hep birlikte bakalım.

İlk karşılaştığımda amigurumi’de neymiş diye sormuştum. Hemen telefonumun tarayıcısından girip baktığımda japonca bir kelime olan amigurumi oyuncak yapma sanatı anlamına geldiğini öğrendim. Hemen videolar izleyerek amigruminin nasıl yapıldığını ve malzemelerinin neler olduğuna baktım. Yapılışı oldukça zor olan ama bu tarz işlere aşina olan kimselerin rahatlıkla ve keyifle yapabilecekleri bir oyadır.

Özellikle çocukların oyuncaklarının hem kopmasından hemde sağlıksız olmasından dolayı çokca huzursuz olan aileler amigurumi ile yapılmış olan bu oyuncaklara çokça rağbet etmeye başladılar. Hem kopma riski olmaması hemde sağlıklı olması en temel tercih edilme sebeplerindendir. Şimdi sizlere detaylı olarak amigurumi sanatını anlatmaya çalışacağım.

Amigurumi
Amigurumi oyuncak örneği

Amigurumi için neler gereklidir?

Amigurumi tarzında oyuncaklar yapabilmeniz için tığ oyası ve sık iğne örgüyü bilmeniz gerekmektedir. Malzeme olarak çok ince olmayan ve tüylenmeyecek bir ip ve oyuncağın içerisini doldurmak için elyaf edinmelisiniz. Yün ilmek işaretleyicisi edinmeniz yeni örgüye başlayanlar için çok rahatlık sağlayacaktır.(Bulamayanlar ataç da kullanabilirler) Ayrıca yapacağınız oyuncak için göz, kaş, boncuk vb. tarzda malzemeleride hazırda bulundurmanız gerekmektedir. Yada isterseniz beyaz ip üzerine boyalar ile istediğiniz şekilde boyamalar da yapabilirsiniz.

Amigurumi nedir
Amigurumi oyuncak örneği

Amigurumiyi nasıl yapabilirim?

Tüm bu malzemelerimizi hazırladıktan sonra ilmek arttırıp eksiltme yöntemi ile oyuncağınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Sık iğne örme yöntemiyle devam ettikçe oyuncağınız şekillenmeye başlayacaktır. Örme işlemi sona yaklaşırken oyuncağınızın içine elyafı doldurup daha sert ve dik durmasını sağlayabilirsiniz.

Amigurumi örneği

Bu şekilde harika oyuncaklar yapabilirsiniz. Çocuklarınızın güvenle oynayabileceği bu oyuncakları isterseniz satmak içinde yapabilirsiniz. Amigurumi ile sadece oyuncak yapmak zorunda değilsiniz. Anahtarlık, araç süsü, ev süsü gibi çok daha farklı tarzda ürünler yapabilirsiniz. Yapımı konusunda daha detaylı görsel bilgiler edinmek isterseniz youtube videolarını izleyerek çok daha güzel bilgiler edinebilirsiniz.

Amigurumi Yaparak Para Kazanılır Mı?

Amigurumi yaparak para kazanabilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken en temel etken milyonlarca kişinin yer almış olduğu sosyal medya üzerinden yapmış olduğunuz tasarımları pazarlamak olacaktır. Sosyal medya üzerinden bunların satışını sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda çevrenizdeki kişilere de satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Amigurumi Nedir? Nasıl Yapılır?

Amigurumi Nedir? Nasıl Yapılır? Sorusu ile ilgili olarak edinmeniz gereken tüm bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bu ürünleri ister evinizde kendiniz için üs eşyası olarak yapabilir isterseniz ek gelire dönüştürebilirsiniz. Bu tamamen sizlerin keyfine kalmış bir durumdur. Sizlere amigurumi yaparak yapmış olduğunuz eşyalarınızı yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.