Basit ve Ücretsiz Kedi Evi Yapımı

0 95

Basit ve Ücretsiz Kedi Evi Yapımı evcil hayvan besleyenlerin en çok araştırdığı ve merak ettiği konulara arasında yerini almayı başarmıştır. Günümüzde evcil hayvan besleme oranının popüler bir şekilde artış gösterdiğini görebilmekteyiz. Sevimli ve minik dost edinmek isteyen birçok kişi evcil hayvan sahibi olduğu gibi aynı zamanda bu evcil hayvanların barınabileceği bir alan yapmak istemektedir.

Bunun üzerine birçok araştırmanın yapıldığını ve nasıl bir barınak kurulacağının merak edildiğini söyleyebiliriz. Sizlerde evcil hayvanınıza ücretsiz ve güzel bir şekilde ev yapmak istiyorsanız, yazımızda kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Basit ve Ücretsiz Kedi Evi Yapımı hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. 

Basit ve Ücretsiz Kedi Evi Yapımı

Basit ve Ücretsiz Kedi Evi Yapımı son dönemlerde evcil hayvanlarına veya dışarıda barınan hayvanlara yönelik olarak faydalı bir aktivite gerçekleştirmek isteyenlerin en çok tercih etmiş olduğu ve merakları ile birlikte araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Peki, basit, ücretsiz ve kullanışlı bir şekilde kedi evi nasıl yapılır? Gelin, hep birlikte bakalım. 

kolay kedi evi yapımı
Sokaktaki hayvanları soğuktan korumak için çok basit ve sıcacık tutacak kedi evi yapımını sizler için resimli anlatım ile göstereceğim.

Kedi Evi Yapımı için Gerekli Malzemeler nelerdir ? 

Kedi evi yapımı için gerekli malzemeler tamamen sizlerin yapacağı kedi evinin nasıl olması gerektiğine kalmış bir konudur. Elinizde olan malzemeleri mantıklı bir şekilde kullanarak kedi evini oluşturabilmeniz mümkündür. Öncelikle pratik kedi evi yapımı fikrinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Çok güzel bir iş için adım atıyorsunuz. Kedi evi yapmak için malzemeler şunlardır;
  • Bizlere plastik 2 farklı boyutta plastik kap,
  • Biraz saman veya kuru ot (strafor köpük de olabilir),
  • Maket bıçağı.

Kedi Evi Yapımı Aşamaları

Öncelikle kaplarımızın ön kısmına kedilerin girebileceği şekilde bir delik açmamız gerekiyor. Kalemle çizelim ve maket bıçağı yardımıyla güzelce keselim. Burada dikkat etmeniz gereken püf nokta kesimi çizdikten sonra gerçekleştirmenizdir. Aksi takdirde kesimin kayması kötü bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. 
 
basit kedi evi yapımı
 
• Eğer plastik kutunuz sertse keserken kırılma yapacaktır. Bunun önüne geçmek için önce kutuyu saç kurutma makinesiyle ısıtmanız gerekli.
 
kedi yuvası yapımı
 
• Büyük olan kutumuzu kestik. Sıra iç kısıma koyacağımız küçük olan plastik kutuya geldi. Onu da aynı ölçülerle keselim.
 
kedi-evi-yapımı-adım3
 
• Şimdi ısı yalıtımlı olması için büyük olan kutunun tabanına biraz saman veya kuru ot yerleştirelim. Eğer elinizde yoksa strafor köpük de yapabilirsiniz daha iyi sonuç verir. Tabanına yerleştirdikten sonra küçük plastik kabımızı ortaya koyuyoruz, küçük olanın tabanını ve büyük olanın yanlarını da dolduruyoruz.
 
kedi-evi-yapımı-adım4
 
• Küçük plastik kabımızın kapağını kapatalım ve onun da üstünü dolduralım.
 
kedi-evi-yapımı-adım5
 
  • Ayrıca kedi evinin yakınlarına biraz su ve yemek de bırakmayı unutmayalım.
 
strafor kedi evi
Yapımı bu kadar kolay ve bir o kadar da sıcacık kedi evi yapımını tamamlamış olduk. Dışarıdaki hayvanlar için çok güzel bir kedi evi oldu. Tekrar teşekkür ederiz.  Bu tarz fikirler için sitemize göz atabilir, kendi fikirlerinizi siteye kayıt olup içerik ekle bölümünden diğer insanlarla paylaşabilirsiniz.

Basit ve Ücretsiz Kedi Evi Yapımı

Pratik ve ücretsiz bir şekilde soğuğa dayanıklı kedi evi yapımı hakkında edinmeniz gereken bilgileri resimlerle birlikte sizlerle paylaşmaya çalıştık. Birbirinden güzel ve değerli hayvan dostlarımız için oldukça güzel bir ev çıkarttığımızı düşünmekteyiz.

Sizlerde bu kartondan kolay kedi evi yapımı yöntemini deneyerek hem evcil hayvanınız için hem de dışarıda bulunan hayvanlar için harika bir ev yapmış olacaksınız. Bu barınağı oluştururken aklınıza takılanları veya yaptıktan sonra ortaya çıkardığınız evi bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.