Basit ve Ücretsiz Kedi Evi Yapımı

0 8

kedi-evi-yapımı

Sokaktaki hayvanları soğuktan korumak için çok basit ve sıcacık tutacak kedi evi yapımını sizler için resimli anlatım ile göstereceğim.
 

Kedi Evi Yapımı için Gerekli Malzemeler

Öncelikle bu fikrinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Çok güzel bir iş için adım atıyorsunuz. Kedi evi yapımı için bizlere plastik 2 farklı boyutta plastik kap, biraz saman veya kuru ot (strafor köpük de olabilir), maket bıçağı.
 

Kedi Evi Yapımı Aşamaları

• Öncelikle kaplarımızın ön kısmına kedilerin girebileceği şekilde bir delik açmamız gerekiyor. Kalemle çizelim ve maket bıçağı yardımıyla güzelce keselim.
 
kedi-evi-yapımı-adım1
 
• Eğer plastik kutunuz sertse keserken kırılma yapacaktır. Bunun önüne geçmek için önce kutuyu saç kurutma makinesiyle ısıtmanız gerekli.
 
kedi-evi-yapımı-adım2
 
• Büyük olan kutumuzu kestik. Sıra iç kısıma koyacağımız küçük olan plastik kutuya geldi. Onu da aynı ölçülerle keselim.
 
kedi-evi-yapımı-adım3
 
• Şimdi ısı yalıtımlı olması için büyük olan kutunun tabanına biraz saman veya kuru ot yerleştirelim. Eğer elinizde yoksa strafor köpük de yapabilirsiniz daha iyi sonuç verir. Tabanına yerleştirdikten sonra küçük plastik kabımızı ortaya koyuyoruz, küçük olanın tabanını ve büyük olanın yanlarını da dolduruyoruz.
 
kedi-evi-yapımı-adım4
 
• Küçük plastik kabımızın kapağını kapatalım ve onun da üstünü dolduralım.
 
kedi-evi-yapımı-adım5
 
Ayrıca kedi evinin yakınlarına biraz su ve yemek de bırakmayı unutmayalım.
 

kedi-evi-yapımı

 
Yapımı bu kadar kolay ve bir o kadar da sıcacık kedi evi yapımını tamamlamış olduk. Dışarıdaki hayvanlar için çok güzel bir kedi evi oldu. Tekrar teşekkür ederiz.
 
Bu tarz fikirler için sitemize göz atabilir, kendi fikirlerinizi siteye kayıt olup içerik ekle bölümünden diğer insanlarla paylaşabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.