Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

0 1

Bebek Odası Takımları

Hem yeni annelerin rahatlarını sağlamak hem de bebeklerin sağlıklarını korumak adına bebek odası takımları çok büyük önem taşımaktadır. Özellikle de annelerin bebeklerini emzirecekleri koltuk ve çok sık kullanılan alt açma üniteleri büyük önem taşımaktadır. Emzirme koltukları annenin rahat etmesini sağlayacak, bebeğini kucaklarken onu destekleyecek, uzun süre oturacağı için onun belini ve boynunu destekleyecek yapıya sahip olmalıdır.

Alt açma üniteleri ise annenin eğilmeden ve belini yormadan bebeğinin altını değiştirebileceği yükseklikte olması gerekmektedir. Bebeğin sağlığını korumak için ise oda üretiminde kullanılan boyanın kurşun içermemesi, ahşap mobilyaların tercih edilmesi, bebek odası boyasının bebek doğmadan en az 1 ay önce tamamlanması ve sürekli açık tutularak boya kokusunun tamamen çıkarılması gerekmektedir.

Bebek odası takımları artık kız bebek odası takımları ve erkek bebek odası takımları olarak ayrı kategorilerde satışa sunulurken aynı zamanda birden fazla bebek isteyen aileler içinde unisex bebek odası takımları üretilmektedir.

 

Bebek Odası Halıları

Bebek odasının belki de en önemli tamamlayıcı parçası olan bebek odası halıları son derece renkli modellere sahip olarak satışa sunulmaktadır. Çilek bebek odası, İstikbal bebek odası gibi ünlü mobilya markaları tarafından üretilen bebek odası takımları ile beraber satışa sunulan bebek odası takımının aynı desenlerine sahip bebek odası halısı satılmaktadır. Böylelikle mobilya ile halı uyumu yakalanması çok daha kolay bir hale gelirken yine oyun halıları ile anneler için bebeklerine özel bir oyun alanı oluşturma imkânı verilmektedir. Bebek odası halısını seçerken mobilyalar ile olan uyumunun yanı sıra aynı zamanda kolay temizlenebilir olmasına da dikkat edilmelidir.

Bebek Odası Süsleri

Bebek odası aksesuarları kategorinde satışa sunulan bebek odası süsleri bebeğinizin çok daha şık bir odaya sahip olmasını sağlayacak ince detaylardır. Hayatınıza yepyeni bir renk katan ailenizin en yeni üyesinin yaşam alanını hazırlarken basit bebek odası süsleri sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Bebek odası süslerini satın alabileceğiniz gibi aynı zamanda basit malzemeler ile evde bebek odası süsü yapmanız da mümkündür. Böylelikle bebeğinize özel bir süs yapma imkânı yakalayabileceğiniz gibi aynı zamanda çok daha düşük tutarlarla daha fazla süs hazırlamanız da mümkündür.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.