Bilim Ve Teknoloji Sevenlere Hobi Önerileri

Bilim Ve Teknoloji Sevenlere Hobi Önerileri

Bilim Ve Teknoloji Sevenlere Hobi Önerileri

Hobiler can sıkıntımızı giderir, daha keyifli vakit geçirmemizi sağlar. Tarih,edebiyat, bilim ve teknoloji gibi alanlarda birçok hobi bulunmaktadır. Eğer ilgi alanınız bilim ve teknoloji ise bu yazımızda sizler için paylaşacağımız birbirinden güzel hobi önerilerine bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bilim ve teknoloji alanında gelişmeleri yakından takip edip ilgi mi duyuyorsunuz? doğru yerdesiniz . Bu hobiler tam size göre..

1- Programlama Öğrenmek

Kullandığımız Whatsapp, Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamaları ve oynadığımız yüzlerce oyun yazılımcılar tarafından geliştirilmiş birer yazılımdır. Bu uygulamaları kodlamak için kullanılan Java, php, C gibi programlama dillerini siz de öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bu programlama dillerini öğrenmek için Udemy’de uygun fiyatlara birçok kaliteli kurs bulunmaktadır. Ayrıca Youtube’u da kullanarak kendinizi programlama konusunda geliştirebilirsiniz. En basitinden bir web sitesi tasarımı veya mobil uygulama kodlama ile başlayarak kendinizi bu yolda adım adım geliştirebilirsiniz.

2- Kısa Film Çekmek

Kısa film çekmek de sizin için güzel bir hobi olabilir. Üstelik profesyonel bir kameraya ihtiyacınız yok. Eğer aklınızda güzel bir senaryo varsa, akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak bir kısa film çekebilirsiniz. İlk adım olarak ilginizi çeken konuları, sıradışı haberleri not edebileceğiniz bir fikir defteri edinin. Kısa filminizin senaryosu üzerinde çalışın. İlk kısa filminizde muhtemelen bazı eksikler, hatalar olacaktır. Önemli olan bu hatalardan ders çıkarıp bir sonraki filmlerinizde aynı hataları yapmamak olmalı. Ayrıca ulusal ve uluslararası birçok kısa film festivalini takip ederek, kısa film alanındaki gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

3- Drone Uçurmak

Dronelar son yıllarda birçok alanda ve sektörde çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Dronelar son yılların en gözde hobilerinden bir tanesi haline gelmiştir. Drone uçurmak oldukça keyifli ve eğlenceli bir hobidir. Dronenunuz ile fotoğraf ve video çekimi de gerçekleştirebilirsiniz. Piyasada bütçenize uygun kameralı veya kamerasız olmak üzere birçok drone modeli bulunmaktadır.

4- Astronomi İle İlgilenmek

Astronomi gök cisimlerini açıklamaya çalışmak üzere gözleyen bilim dalına verilen isimdir. Astronominin diğer adı gök bilimidir  ve en eski bilimlerden biridir. Başlangıç için gerekli olmasa da ileri seviyede astronomi ile ilgilenmek isterseniz bir teleskop satın alabilirsiniz. Başlangıçta astronomi üzerine bolca bilimsel makale okuyarak temel bilgileri edinebilirsiniz.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir