Giyilebilir Teknoloji Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

0 25

Giyilebilir Teknoloji Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir? Sorusu teknolojiyi yakından takip edenlerce araştırılan bir konudur.

Giyilebilir Teknoloji Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Giyilebilir Teknoloji Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir? bu yıl ki etkinlikte önemli sayıda stand akıllı saatlere odaklandı. On yıl önce bir saatin zaman tutmaktan başka bir şey yapabileceği fikri bilim kurgu gibi görünüyordu, ancak teknolojideki ilerlemeler yepyeni bir olasılık dünyası açtı.

Spor Saatleri

Akıllı saatlerin bazıları kişisel antrenör gibi çalışır. Siz sporunuza veya tercih ettiğiniz aktiviteye katılırken bileğinize oturur ve rotanızdan ve kalp atış hızınıza ve yakılan kalorilere kadar olan mesafeden zengin bir veri sağlar. Gösteri, her ikisi de GPS ve spor izleme işlevini içeren HTC Grip ve Leap + ‘ı içeriyordu.

İş Saatleri

LG Watch Urbane, Pebble Time ve Huawei saatler, akıllı teknolojiyi bileğinize sokan saatlerden bazıları. WiFi erişimi, GPS ve ses aktivasyon teknolojisi ile, önümüzdeki yıllarda bağlantıyı dönüştürme potansiyeline sahiptir. Bu saatler, uygulamalara erişmek, e-postaları kontrol etmek, fotoğraf çekmek ve bir hedefe gitmek için uygun bir yol sağlamak için telefonlara, tabletlere ve muhtemelen diğer teknolojilere bağlanabilir.

Giyilebilir Teknolojinin Geleceği

İlk akıllı saatler 2013 yılında piyasaya sürülmesine rağmen, bu teknoloji için ilk günler olmasına rağmen, onları giderek daha pratik ve kullanışlı hale getirmek için büyük gelişmeler görüyoruz. Giyilebilir teknolojinin, kişiselleştirilmiş sağlık hizmetlerinin sunumunda, yaşlı hastalara ilaç kullanmaları gerektiğinde hatırlatmak, diyabet hastalarının kan şekeri düzeylerini izlemek için nasıl önemli bir rol oynayabileceğine dair araştırmalar zaten vardır. Gelişmeler devam ettikçe, olasılıklar daha birçok yönde gelişecektir.

Şu anda bu yıl piyasaya çıkan akıllı saatleri satın alan erken evlat edinenler ve gadget hayranları olabilirken, ilerlemelerin teknolojiyi daha değerli ve uygun fiyatlı hale getirdiği birkaç yıl içinde bir tane sipariş edebiliriz.

Giyilebilir Teknoloji Nedir? İşletmeniz İçin Önemli mi?

Bu teknolojiyi benimsemeye hazır olsun ya da olmasın, önemli faktör mobil teknolojinin iletişimde artan bir rol oynayacağını kabul etmemizdir. İşletme sahipleri olarak, giyilebilir teknoloji satın almayı seçemeyebiliriz, ancak müşterilerimizin alışkanlıklarını mobil teknolojinin kullanılabilirliğine adapte edebileceği fikrine açık olmalıyız.

Müşterilerimizle iletişim kurmak istiyorsak, iletişim yöntemlerimizi bu müşterilere en uygun şekilde uyarlamamız gerekir.

Değişim oranı hızlıdır, ancak en son teknolojiye ayak uydurmamız gerektiğini düşünmek yerine, hedeflememiz gereken, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını karşılamaktır. İşletmenizin web sitesi henüz mobil uyumlu bir siteye dönüştürülmemişse, nasıl iyi bir çevrimiçi hizmet sunuyorsunuz?

Mobil uyumlu web sitesi tasarımları bir seçenek değil, bir zorunluluktur. Şimdi harekete geçin ve müşterilerinizin aradıklarını sunabilmek için bir iki yıl içinde tekrar ziyaret edilmesi gerekebilir.

Giyilebilir Teknoloji Nedir? Gelişen Web Sitesi Tasarımı

On ya da iki yıla baktığımızda, bir web sitesi tasarımı nispeten statik bir çevrimiçi pazarlama aracıydı, ancak işler değişti. Aylarca mevcut sitenizdeki içeriği planlayarak ve hazırlayarak aylarca sürebilir, bunun yıllarca sürmesini bekleyebilirsiniz, ancak şimdi web sitenizin sayfalarına düzenli olarak yeni içerik eklemek önemlidir.

Bir web sitesi tasarımının maliyeti de bu dönemde önemli ölçüde düştü, bu yüzden değişimi kucaklamak uygun. Web sitesi sayfalarınızın düzenli olarak güncellenmesi ve tasarımı ve işlevselliği her yıl gözden geçirilmelidir. Statik bir web sitesi sadık müşterilerinize çok az değer katar ve yenilerini çekmek için mücadele eder. Bununla birlikte, düzenli olarak eklenen taze, alakalı ve değerli içeriğe sahip gelişen bir web sitesi tasarımı, müşterinizin ihtiyaçlarını karşılamanıza ve web sitenizin arama motoru listelerinde iyi bir konum elde etmesine ve korumasına yardımcı olacaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.