Güzel Yazı Yazma Sanatı

Güzel Yazı Yazma Sanatı

Güzel Yazı Yazma Sanatı

Bu yazımızda defterlerinizde kullanabileceğiniz çok farklı stillerde başlıkları, kenar süslerini ve diğer modelleri resimli olarak göstermek istiyorum.

Bu yazı şekillerini defterlerinizde uygun şekilde ekleyerek defter düzeninizi oturtabilir, yazılarınızın daha güzel ve ilgi çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

Tabi bu şekilleri defterinize uygun bir şekilde eklemeniz yetmez. Harfler üzerinde pratikler yaparak ve kendinize uygun yazı fontunu seçerek ayrıca bu yazı fontunu benimseyerek defter düzeni oluşturmuş olursunuz.

Hem yazı tipi hem de güzel ve yeterli seviyede süsleme yaparak yazıların defterlerinizde hoş durmasını sağlamaya güzel yazı yazma sanatı diyoruz.

Bu süslemeleri sizler için paylaşmak istiyorum. Kendinize uygun olarak renklendirebilir ve tercihinize göre şekillendirebilirsiniz.

Önce asıl konumuz olan başlık stillerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Yazının devamında ise diğer süslere yani sayfa kenarlarına veya ortalarına ekleyebileceginiz modelleri göstereceğim.

Güzel yazı yazma sanatı 1

Bu resmimiz içerisinde başlıklarınızda kullanabileceğiniz çeşitli modeller bulunmakta. Beğendiğiniz modeli seçip üzerinde pratik yaparak bu modelleri defterlerinizde kullanabilirsiniz.

Güzel yazı yazma sanatı 2

İşte yazılarınızın başlıklarında kullanabileceğiniz diğer şekiller…

Bu modelleri kullanırsanız emin olun ki yazılarınız daha güzel görünecektir.

Güzel yazı yazma sanatı 3

Başka başlık modelleri daha. İsterseniz bu modelleri de kullanabilirsiniz. Buraya eklemiş olayım.

Güzel yazı yazma sanatı 4

Eğer üstteki modelleri beğenmediyseniz sizin zevkinize uyabilecek daha büyük boyutta başka modeller..

Güzel yazı yazma sanatı 5

Başlık stillerimizi bitirmiş olduk. Aralarından bazılarının hoşunuza gideceğini ve kullanmak isteyeceğiniz düşünüyorum. Hadi şimdi defterlerimizi daha düzenli ve güzel göstermek için farklı stiller ve modellere geçelim.

Güzel yazı yazma sanatı 6

Yukarıda paylaşmış olduğum bu resim içerisinde yazılarınızda Kullanabileceğiniz farklı not stilleri bulunmakta. Bu modeller ile notlarınıza ayrı bir hava ve sadelik katabileceksiniz.

Güzel yazı yazma sanatı 7

Şimdi de yazılarınızın kenar ve köşe kısımlarında kullanabileceğiniz harika modelleri paylaştım.

Güzel yazı yazma sanatı 8

Çiçekli süslemeler hoşunuza gidiyorsa sayfa köşelerinde kullanılan bu stilleri de bir göz atın.

Güzel yazı yazma sanatı 9

Yine yazı köşelerinde kullanabileceğiniz daha şekil şukullu modeller..

Güzel yazı yazma sanatı 10

Bu çok amaçlı süs şeritlerin isterseniz konularınızı ayırmak için kullanın isterseniz de sayfaların üst kısımlarına ekleyin ve hoş bir görünüm elde edin.

Güzel yazı yazma sanatı 11

Yazılarına tarih eklemeyi sevenler için de bu modelleri eklemek istedim. Çok farklı ve güzel görünüyorlar.

Güzel yazı yazma sanatı

ve son olarak da buraya bu modelleri ekleyerek yazımızı daha doğrusu modellerimizi sonlandırmak istiyorum. Umarım işinize yarar ve yazılarınızda kullanırsınız. Teşekkür eder ve bir yorum bırakmanızı rica ederim. 🙃

Güzel yazı yazma sanatı ayrı bir heves ve beceri işidir. Her insan üstüne düşerse yapabilir ve yazılarını göz alıcı hale getirebilir. Siz de özenle yazdığınız yazılarınızın fotoğraflarını link olarak yorumlara eklerseniz göz atmak isterim. 🙂

5 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Farklı fontlar yazıları güzelleştirip, ilgi çekici hale getiriyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir