Halat Sepeti Yapımı ( Adım Adım Resimli Anlatım )

0 57

Halat Sepeti Yapımı son dönemlerde evdeki vaktini eğlenceli aktivitelerle süslemek isteyenlerin tercih etmiş olduğu işler arasındadır.

Günümüzde birçok kişi evlerindeki boş vakitlerini çeşitli aktiviteler ve hobileri ile birlikte değerledirerek hem kazanç elde etmek hem de hoş bir şekilde vakit geçirmek istemektedirler. Bunun için başvurulan b irçok hobinin ve aktivitenin yer aldığını dile getirebiliriz. Bunlardan bir tanesi de halat sepeti yapımıdır. Halat sepeti hem kullanım anlamında hem de satarak para kazanmanız anlamında tercih edebileceğiniz ve hoş bir şekilde vakit geçirebileceğiniz en güzel işlerden birisidir. Sizlerde halat sepeti yapımı konusunda araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda halat sepeti yapımı konusundan bahsedeceğiz.

Halat Sepeti Yapımı

Halat sepeti yapımı son dönemlerin en popüler işleri arasında yer almayı başarmıştır. Evdesiniz ve dekoratif bir sepete ihtiyacınız var ise hemen yazımızı okumaya devam ederek kendinize harika bir dekoratif halat sepeti yapabilirsiniz. Halat sepet yapımı zor olmamakla beraber, dikkat isteyen bir hobi ürünüdür. Halat sepeti yaptığınızda ise hem kendiniz dekor olarak kullanabilir veya satın almak isteyen kimselere ufak tefek satışlar yapabilirsiniz. Böylece hem eğlenip hem de para kazanabilirsiniz.

Halat Sepeti İçin Malzemeler nelerdir ? 

Halat sepeti için tercih edeceğiniz malzemelere şehrinizde yer alan çeşitli iş yerleri aracılığı ile sahip olabilmeniz mümkündür. Bu malzemelerden artanları aynı zamanda çeşitli dekoratif ürünler elde etmek içinde kullanabilirsiniz.

Peki halat sepeti yapmak için malzemelerimiz nelerdir?

  • Orta boy kutu
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Halat-ip (20m)
  • Eski beyaz atlet

Halat Sepeti Nasıl Yapılır?

Halat Sepeti Nasıl Yapılır? Sorusunu sizlere resimli bir şekilde anlatacağız. Bunun için önceliğinizin yukarıda belirtmiş olduğumuz malzemeleri edinmek olduğunuzu bilmenizi isteriz. Halat sepetimizi yapmaya başlamadan önce karton kutumuzu alıp tamamen açıyoruz ve kenar fazlalıklarını kesiyoruz. Hemen örnek görselimize bir bakalım.

Halat sepeti yapımı

Kartonumuzu bu şekilde kestikten sonra ince ince bükerek kırılmasını sağlıyoruz. Bu şekilde tamamını kırdığımızda kolayca bir yuvarlak elde edebileceğiz. Sepetimiz şekil almaya başlıyor 🙂

Halat sepeti yapımı
Halat sepeti yapımı

Kırma işlemi de tamamlandığında hemen bir yuvarlak yapıyoruz ve iki ucu birbirine tam denk gelicek şekilde bantlıyoruz. Bantlama işlemi bittikten sonra altına bir karton koyarak onu yuvarlağımıza yapıştırıyoruz. Kenarında kalan artık kısımları ise makas yardımıyla yavaş yavaş kesiyoruz. Hemen örnek görselimizi bir görelim.

Halat sepeti yapımı

evde sepet yapımı

 

Evet halat sepeti yapımımızda yol almaya devam ediyoruz. Bu işlemi bitirdikten sonra halatımızı alıyoruz ve kutunun altından yapıştırmaya başlıyoruz. Halatımızı yuvarlak şekil oluşturarak yapıştırmaya devam ediyoruz. Tam ucuna gelinceye kadar adım adım yuvarlaklar yaparak bu yapıştırma sürecimiz devam ediyor. Hemen örnek görsellerimizle yine konumuzu daha net hale getirelim.

Halat sepeti yapımı Halat sepeti yapımı

Evet halat yapıştırma işlemlerimiz tamamlandı. Hemen iç kısımlarından kısa iplerden oluşan tutamaçlarımızı da yapıştırdıktan sonra, atletimizi bir yuvarlak şeklinde keserek sepetimizin içine yerleştirip belirli noktalardan yapıştırarak halat sepeti yapımımızı tamamlamış oluyoruz.

Halat sepeti yapımı
Halat sepeti yapımı

Halat Sepeti Yapımı

Halat Sepeti Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak edinmeniz gereken malzemeleri ve nasıl yapmanız gerektiği hakkında sizlere yukarıda ayrıntılı ve resimli bir şekilde nasıl yapacağınızı anlattık. Bu yöntemi uygulayarak sizlerde oldukça güzel bir şekilde halat sepeti hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz bu halat sepetlerini günümüzde milyonlarca kişinin yer almış olduğu sosyal medya kanalları aracılığı ile satabileceğiniz gibi aynı zamanda evinizde dekoratif anlamda da kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizlerin keyfine kalmış bir durumdur. Bunun yanı sıra sizlerde yapmış olduğunuz halat sepetlerinizi veya aklınıza takılanları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.