Kağıttan Ninja Yıldızı Yapımı ( Adım Adım Resimli Anlatım)

0 10.037

Kağıttan Ninja Yıldızı Yapımı sizlerin ve çocuklarınızın eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesi için yapacağınız en güzel aktivitelerdendir. Hayatımızda bazı aktiviteler hem daha iyi bir şekilde vakit geçirmek hem de aile bağlarını güçlendirmek adına oldukça önemlidir. Evlerinizde uygun fiyatlı ve kolay bir şekilde elde edilebilir malzemeleriniz ile birlikte bu aktiviteleri gerçekleştirmeniz keyifli ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmenize olanak sağlayacaktır.

Bunun için ninja yıldızı yapmayı tercih edebilirsiniz. Sizlerde kağıttan ninja yıldızı yapımı hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımıza kulak verebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Kağıttan Gelişmiş Ninja Yıldızı Yapımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Kağıttan Ninja Yıldızı Nasıl Yapılır ?

İsterseniz renkli kağıt kullanabilirsiniz. Bu yazımızda kağıttan ninja yıldız yapımını renkli kağıt ile sizlere göstereceğiz. Renkli kağıt kullanırsanız daha güzel bir görünüme sahip oluyor. Bizler ninja yıldızımızı iki farklı renk ile yapacağımız için 7 tanesi bir renk ve diğer renk için de 7 tane 9×9 boyutlarında kağıt alıyoruz. A4 kağıdından da ölçerek kesebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz boyutu kullanabilirsiniz. Ben sizlere önerilen boyutu verdim. Farklı boyutta kare bir kağıt da tercih edebilirsiniz.

Origami ninja yıldızı yapımı resimli anlatım

Kağıttan Ninja Yıldızı Yapımı sizlere resimli anlatım ile birlikte sunulacaktır. Bu resimli anlatımımızda origami sanatı ile kağıttan Ninja yıldızı yapımını kolay bir şekilde anlatacağım. Origami kağıt katlama sanatı ile neredeyse her şeyi yapmak mümkün. Sadece biraz fikir gerekiyor. Bu fikri sizlere sağlamak için buradayız. İsterseniz diğer paylaşımlarımıza da göz atabilir ve kendinize yeni hobi fikirleri edinebilirsiniz.

kağıttan ninja yıldızı yapımı

Üstteki resimdeki gibi kağıtlarımızı hazırladık. Başka bir şeye ihtiyacımız yok hadi yapımına geçelim. Kağıdımızı ortadan ikiye katlayalım ve geri açalım. Kenar kısmı resimdeki gibi kat izine yani ortaya doğru katlayalım.

kağıttan ninja yıldızı yapımı

Üst 2 köşeyi de ortaya da doğru üçgen oluşturacak şekilde katlayalım.

kağıttan ninja yıldızı yapımı

İlk katladığımız alt kenarı açalım ve katladığımızın ters yönünde yani geriye doğru tekrardan katlayalım ve hafif açalım.

kağıttan ninja yıldızı yapımı

Şimdi alt kenarı yine ortadaki çizgiye doğru resimdeki gibi katlıyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken alttaki katladığımız kenara kat izi yapmadan katlamak. Resimden daha iyi anlayabilirsiniz.

kağıttan ninja yıldızı yapımı

Katladığımızda resimdeki gibi oluşan kulağı ortaya doğru katlıyoruz.

kağıttan ninja yıldızı yapımı

Kağıdımızı ters çevirelim ve yanlardaki iki üçgeni içeriye doğru katlayalım.

kağıttan ninja yıldızı yapımı

Alt kenarı kat izinden ortaya doğru katlayalım.

kağıttan ninja yıldızı yapımı

Kağıdı ters çevirelim ve sol köşeyi sağ tarafa doğru işaretlediğim noktaya kadar katlayalım. Aynı şeyi sağ köşeye de uygulayalım.

kağıttan ninja yıldızı yapımı

Görünüm alt kısımda bulunan resimdeki gibi olmalı. Bu şekilden eğer renkli istiyorsanız 7+7 olarak 14 kağıt hazırlayacağız.

kağıttan ninja yıldızı yapımı
kağıttan yıldız yapımı

 

 

 

 

 

Sıra geldi bu şekilleri birleştirerek ninja yıldızı oluşturmaya. Şekillerin yanlarında boşluklar bulunuyor. Resimdeki gibi uç kısmı o boşluklara yerleştiriyoruz. (Arka kısmı unutmayın)

kağıttan ninja yıldızı yapımı
kağıttan ninja yıldızı yapımı kolay

 

 

 

 

 

 

Tüm kağıtları aynı şekilde yerleştirdikçe ninja yıldızımız ortaya çıkmaya başlıyor. Son kısmı da aynı şekilde yanlardaki boşluklara yerleştiriyoruz. Ve bu şekilde ninja yıldızı yapımını öğrenmiş olduk. Diğer origami ve origami sanatı harici farklı fikirleri de sitemizde bulabilirsiniz.

Ayrıca bu resimli anlatımda anlamadığınız veya takıldığınız bir yer varsa aşağıdaki videodan videolu anlatıma gidebilirsiniz. Kağıttan Ninja Yıldızı Yapımı hakkında sizlere resimlerle tüm detaylarını anlatmaya çalıştık. Günümüzde birçok kişi çeşitli üs eşyalarını veya origami sanatını sırf stres atmak ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek için tercih etmektedir.

Özellikle tüm aile bireylerinin katılımı ile gerçekleşen bu tür aktivitelerin daha sevgi dolu bir bağ oluşturduğunu dile getirebiliriz. Sizlerde origami sanatı başta olmak üzere çeşitli sanatlarla ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.