Keçe Şekerlik Yapımı

Keçe Şekerlik Yapımı

Keçe Şekerlik Yapımı

Evde sadece keçe ve ip kullanarak 5 dakikada şık bir şekerlik yapabilirsiniz.

Bugünkü resimli anlatımımızda basit malzemelerle evinizde hoş bir görüntü oluşturacak çok kolay bir fikri sizlere sunmak istedim.

Keçe Şekerlik Yapımı Gerekli Malzemeler

Bu şekerli yapabilmek için bizlere birkaç malzeme gerekiyor. Bulması zor olmayan bu basit malzemelerin listesi şu şekilde:

  • Biraz keçe
  • Ölçü için tabak
  • Biraz ip
  • Makas
  • Ve son olarak da ipleri geçirmek için delgeç

Malzeme listemiz bu kadar. Hadi şimdi nasıl yapıldığına geçelim.

Keçe Şekerlik Yapımı Aşamaları

İlk olarak keçemize yuvarlak bir şekil verebilmek için bir tabağı gecemizin üzerine koyarak kalemle çizelim. Çizdiğimiz ölçüyü dikkatlice makasla keselim.

Dikkatlice kestikten sonra bir sonraki adımımızda dairenin etrafına 16 adet çizgi çiziyoruz ve daha sonra bu çizgileri makas yardımıyla kesiyoruz.

Kesme işlemi bittikten sonra her bir yaprak üzerine delgeç yardımıyla 2 adet delik açıyoruz.

Her bir yaprağa 2 adet delik açtıktan sonra yaprakları birbirine yaklaştırarak resimdeki gibi delikleri birleştirelim ve içlerinden ip geçirelim.

İplerimizi her zaman ön kısımdan geçiriyoruz. Buna dikkat ederekten aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi tüm yapraklara aynı işlemi uyguluyoruz.

En son olarak da kurdele düğümü atarak ip lerimizi birleştirmiş oluyoruz. İşte keçe kullanarak şekerlik hazırlamak bu kadar basit.

İster şekerlik koyun isterseniz farklı bir amaçla kullanın. Çok farklı şekillerde bu dekorasyon fikrini kullanabilirsiniz.

Bu tarz ve farklı fikirleri incelemek isterseniz sitemizde bulunan diğer paylaşımlara da göz atabilirsiniz.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir