Keyifli zaman geçirmenizi sağlayan 5 mobil oyun

Keyifli zaman geçirmenizi sağlayan 5 mobil oyun

Keyifli zaman geçirmenizi sağlayan 5 mobil oyun

Değişen hayat koşulları hobi alışkanlıklarımızı da etkilemeye devam ediyor. Yoğun hayat koşuşturmacası içinde bulduğumuz kısa boş zamanlarda kendimizi rahatlatacak bize keyif verecek etkinlikler aramaya başlıyoruz. Günümüzde çokca tercih edilen hobilerin başında mobil oyun oynamakta artık yer almaya başladı. Bazen seviye ilerlemeli bazende oyna bırak türü oyunlar ile zamanımızı keyifli bir şekilde geçirmeye çalışıyoruz. Bu yazımızda bize keyif verecek, zamanımızı harcamaya değen 5 mobil oyunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Keyifli zaman geçirmenizi sağlayan 5 mobil oyun

1. PlayerUnknown’s Battleground (PUBG) Mobile

Sanıyorum ki pubg’yi bilmeyen artık yoktur. Kahvehanelerden, evde yapılan günlere kadar yayılmış olan bu oyun son yılların bir efsanesi olarak karşımıza çıkıyor. Pubg, 100 kişinin bir harita üzerinde hayatta kalmaya çalıştığı ve bu süreçte birbirleriyle çatışmalar yaptığı bir oyundur. Oyuna başlarken hiçbir eşyanız yoktur. Bir uçaktan haritanın istediği bir alana atlarsınız ve eşyalarınızı (silah, mühimmat, yelek, kask, araç vb.) toplayıp hayatta kalma mücadelesine devam ederek son oyuncu olmaya çalışırsınız. Hayatta kalma modu çok sevildiği için birçok oyun bu modu aktif etmiş olsa da hem mobil hemde bilgisayar kısmında harika bir performans gösterdiği için pubg bu kategorinin vazgeçilmezlerinden biri olmaya devam etmektedir.

indirme Linki

Keyifli zaman geçirmenizi sağlayan 5 mobil oyun

2. Mobile Legends Bang Bang

Her ne kadar gençliğimizi elimizden alan bir oyun diyemesek de belirli bir kesimde günlerini harcatan kendi kategorisinde ilk sırayı alabilecek bir mobile oyundur. Yine bir harita üzerinde 5v5 şeklinde oynanan bu oyunumuz üst, alt ve orta koridor denilen 3 ana yol bulunan haritada karşılıklı takımların kendilerinin seviyelerini güçlendirerek karşı takımın önce alt daha sonra ana kulesini yıkmasıyla tamamlanır. Oyunun yine en keyif veren kısmı pay to win olmayışıdır. Yani para yatıranın değil, yeteneği, takımı ve taktikleri güzel olanın kazandığı bu oyunda seviye ve lig sistemi de yer alıyor. Bu mobil oyunumuzun insanları cezbeden 2. Kısmıda bu lig sistemidir. Kaybettikçe yıldızınız gider kazandıkça yıldız kazanırsınız ve bir üst lige daha yaklaşırsınız. Hırs’ın sizi kontrol altına almasına dikkat etmelisiniz 🙂

indirme linki

Keyifli zaman geçirmenizi sağlayan 5 mobil oyun

3. Zula Mobile

Bu kadar yabancı yapımdan bahsederken Türk gururumuz zula’dan bahsetmeden geçmek doğru olmaz. Uzunca bir süre bilgisayar versiyonuyla yayın yapan oyun, yakın zamanda mobil versiyonunuda hayata geçirdi. Halen daha beta yani geliştirilmeye devam ettiği için birçok eksiği olmasına rağmen keyif veren ve anlık olarak vakit geçirmenizi sağlayacak bir oyundur. Oyunda 4 mod bulunmaktadır. Bunlar; Sabotaj, takımlı ölüm maçı, herkes tek ve aranıyor modlarıdır. Yine bu modlarda oynayabileceğiniz 5 civarında harita da mevcuttur. Kasa açarak yepyeni silahlar ve skinler elde edebilirsiniz.

indirme linki

Keyifli zaman geçirmenizi sağlayan 5 mobil oyun

4. HOBS

Yapımcıları kendilerini Tenekekafalar Studios olarak isimlendirmektedir. Bir grup Türk genç tarafından yapılmış ve halen geliştirilmekte olan bu oyun hem zihninizi geliştiren hem de rakibin karakterlerini yok ederek size keyif veren bir mobil kart strateji oyunudur. Çok hızlı oyun içerisinde eşlemeler sağlanamasa da girdiğinizde size bolca keyif verecektir.

Oyunun bu kadar keyif vermesi yine pay to win olmayışından kaynaklıdır. Oyunda parayla tek alabildiğiniz karakterlerin skin parçalarıdır ve bu parçalarda oyun mekaniğinde ekstra bir özellik asla katmamaktadır. Skinler sadece görünüşten ibarettir. Play store ve steamde yer alan bu mobil oyunu DENEMENİZ KESİNLİKLE ÖNERİLİR.

indirme linki

Keyifli zaman geçirmenizi sağlayan 5 mobil oyun

5. Clash Royale

Bu oyunumuzda bir kart strateji oyunudur. Supercell tarafından 2016 yılında yayınlanmıştır. İçerisinde yer alan karakterlerin pek çoğu clash of clans oyunundan aktarılmıştır. Ender destansı gibi kartlarınızın bulunduğu oyunda 2 kişi karşılıklı olarak oynuyorsunuz. Oyunda 8 adet kartınızı kullanabilirsiniz. Bu kartları oyun ânında iksir ile alabiliyorsunuz. İksiri ve kartları stratejik olarak düzenlemek ise size kalıyor.

indirme linki

 

Evet bu yazımızda sizlere hem çok bilnen hem de yeni yeni tanınan mobil oyunlardan 5 tanesini tanıttık. Hobi olarak oynayabileceğiniz bu mobil oyunların dışında başka mobile oyunları bizlerle paylaşmak isterseniz hemen alttaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir