YABANCI DİZİ ÖNERİLERİ 2020

YABANCI DİZİ ÖNERİLERİ 2020

YABANCI DİZİ ÖNERİLERİ  2020

Dizi izlemek boş  zamanlarda  yapılacak en güzel hobilerden bir tanesidir. Birçok türde diziyi bir arada bulabileceğiniz Netflix sitesini dizi platformu olarak sizlere tavsiye ederim. Bu yazımızda sizlere değişik türlerde ve konularda beğendiğimiz dizilerden önereceğiz.

Yabancı dizi önerileri
Yabancı dizi önerileri

1- Stranger Things: Son dönemlerin en çok izlenen dizilerinden biri olan Stranger Things ‘ in imdb puanı 9. Stranger Things konusu, oyuncuları  ve müzikleriyle Netflix ‘ in en dikkat çeken yapımlarından biri olmayı başardı.  1980’lerin başında Hawkins İndiana’dan geçmektedir. Dizinin ilk bölümünde küçük bir  çocuk kaybolmaktadır. Kaybolan arkadaşlarını arayan 3 genç ve onların öyküleri anlatılmaktadır Bilim kurgu sevenlere tavsiye edebileceğimiz harika bir dizi.

Yabancı dizi önerileri

2- You: Joe New York’ta bir kitapçıyı işletmektedir. Bir gün kitapçıya gelen Beck Joe’yu çok etkiler. Joe ilk görüşte Beck’e aşık olmuştur. Joe Beck’i etkilemek için her yolu dener. Beck’i sosyal medya hesaplarından takip eder ve evine kadar gidip onu izler.  Joe’ nun takıntılı tavrı nedeniyle olaylar içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Yabancı dizi önerileri

3- Friends: Komedi diyince akla ilk gelen dizilerden birisidir Friends.  1994 yılında yayınlanmaya başlayan ve 10 sezon süren Friends şu günlerde tekrar yayın hayatına başlamayı planlıyor. Dizinin final bölümü tam 51 milyon izleyici tarafından izlenerek büyük bir başarıya imza attı.

dizi önerisi

4- Dark: Dark konu olarak Stranger Things ile çok karşılaştırılsa da aslında farklı bir olay örgüsüne sahiptir. Alman yapımı  bir Netflix dizisi olan Dark  Winden isimli kasabada iki çocuğun kaybolmasıyla başlamaktadır. Dizide geçmiş zaman ile şimdiki zaman iç içe geçer. Çocukların aranması sırasında ortaya çıkan sırlar ve gerçekler kasabanın gündemini değiştirecektir.

5- The Office: İzlediğim komedi dizileri içerisinde rahatlıkla ilk 3’e girebilecek bir dizidir. Tam 8 sezon Amerika’nın NBC kanalında yayınlanmıştır. İmdb’den 8.8 olarak ne kadar kaliteli bir dizi olduğunu kanıtlamıştır. Her bölümü 22 dakika olan dizi toplam 188 bölüm yayınlandı. ABD’de bir kağıt şirketi olan Mifflin’in Scraton şubesinin ofisinde gerçekleşen olaylar dizide konu edilmiştir.

6- Aytpical: Netflix’te yayınlanan son dönemlerde en çok beğendiğim yapımlardan birisi olan Atypical’ın İmdb puanı 8.5. Dizinin başrolünde yer alan Sam 18 yaşında otizm hastası bir gençtir. Kendi yaşıtları gibi bir yaşama arzusu olan Sam bir kız arkadaşı olsun ister. Sam’in başından geçen olayların aktarıldığı diziyi seveceğinize eminim. İlk sezon toplam 8 bölümden oluşuyor.

7- Heroes: Bilim kurgu türü dizileri sevenlere kesinlikle Heroes’i izlemelerini öneririm. Dizinin başrolündeki karakterler olağanüstü yeteneklere sahiptir. Uçabilen, düşünce okuyabilen, zamanda yolculuk yapabilen, geleceği resmeden karakterlerin ortak amacı dünyayı kurtaracak olmalarıdır. İmdb puanı 7.5 olsa da çok daha yüksek bir puanı hakkettiği bir gerçek.

 

8- Community: Klasik bir kolej dizisinden çok daha iyi olan, birbirinden farklı karakterler ile muhteşem bir komedi sunan Community harika bir dizi. Greendale Community College’da okuyan birbirinden çok farklı karakterlere sahip olan bir grup insanı anlatan, zekice kurgulanmış bir komedi. Jeff Winger ve arkadaşları bir çalışma grubu oluştururlar. İmdb’de 8.5 puan alması da dizinin kalitesini gösteriyor.

9- The Big Bang Theory: Bir başka komedi dizisi önerimiz var sırada. En büyük hobileri kuantum fiziğine kafa yormak olan üstün zekalı 2 genç arkadaşın güzel bir kızla tanıştıktan sonra yaşadıkları anlatılmaktadır. Karşılaştıkları güzel kız Penny bu iki arkadaşın hayatında büyük değişimlere sebep olacaktır.

10- After Life: Etkileyici bir Netflix dizi var sırada. Son derece mutlu bir hayatı olan Tony, eşini kaybettikten sonra büyük bir değişime uğrar. Tony hiçbir şeye ve hiç kimseye önem vermemektedir artık.  Çevresi bu durumu değiştirmek için elinden geleni yapacaklardır.

11. Mr. Robot: En iyi yabancı diziler listemde yer alan bir başka harika yapım Mr.Robot. İlk sezonu 10 bölümden oluşan sürükleyici bir dizi.  Dizinin ana karakteri olan Elliot gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışmakta, geceleri ise kanunsuz bir hacker olarak yaşamını sürdürmektedir.

8 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Harika bir liste olmuş. Bu listeye ek olarak Breaking Bad ve Dark dizilerini de öneririm.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir